Drzwi otwarte już 27 kwietnia. ZAPRASZAMY!!!

Galeria Mistrzów 2010/2011


*** SZKOLNY NOBEL 2011 ***

Dorian Duda, 3C – Laureat Szkolnego Nobla

Kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne, Dziedzina: Nauki Społeczne

*** JĘZYK POLSKI ***

● XLI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Magda Kasprzyk – Laureatka

Kasia Skop, 3B – Finalistka

● Konkurs Mickiewiczowski

Agnieszka Wojtczyk, 2E – I miejsce
Karolina Przystupa, 2B – II miejsce
Jakub Sorsa, 2G – III miejsce

Finał:

Aleksandra Popińska, 2F

Joanna Wielichowska, 2A

Karolina Przystupa, 2B

Jakub Sorsa, 2G

Agnieszka Wojtczyk, 2E

Rafał Milewski, 2F

● Konkurs recytatorski „Mag słowa – Różewicz”

Karolina Przystupa, 2B – Laureatka I miejsca w kategorii literackiej

Dorota Świerkot, 1F – Laureatka I miejsca w kategorii recytacji

Maria Maćkowiak, 1E – wyróżnienie

Konstancja Sawicka, 1F – wyróżnienie

Sara Damn, 1F – wyróżnienie

 

Maciej Spiegel, 1B

Aleksandra Stańkowska, 2D

Nikola Woźniak, 2D

Wojciech Tatara, 2D

Marta Gryglak, 2D

Paweł Jabłoński, 3A

Kamil Perfikowski, 2B

Martyna Barabas, 1F

Aleksandra Ożga, 1B

Kaja Borzemska, 2C,

Krzysztof Machajski, 3F

Magdalena Przybylska, 1B

 

*** JĘZYKI OBCE ***

Olimpiada Języka Angielskiego

Katarzyna Skop, 3B – etap okręgowy: II miejsce

 

Szkolny Poliglota

Dorian Duda, 3C – I miejsce (j. angielski i j. niemiecki)

 

● Pokaż Nam Język (organizator: Wyższa Szkoła Bankowa)

Dorian Duda, 3C – I miejsce w finale regionalnym (j. angielski)

Nikola Woźniak, 2D – półfinał regionalny (j. angielski)

 

● Konkurs Ortograficzny z J. Niemieckiego

„Meister der Rechtschreibung” (LO nr III oraz NKJO)

Urszula Lewandowska – III miejsce

 

Le français, n’hésite pas! Fonce! 2011 (organizator: Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu)

Iza Łukojko, 3H – I miejsce

Adam Jarząbek, 3A – II miejsce

● Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Szkolny Idol 2011”

Kasia Berger, 3h – I miejsce

 

*** HISTORIA I WOS ***

Olimpiada Historyczna

etap okręgowy:

Michał Ogrodowicz, 3F

Dominika Dubowska, 3C

Kaja Borzemska, 2C

Monika Skałka, 2C

Martyna Chmielińska, 2C

Aleksandra Wajs, 2C

Piotr Tubek, 2C

Maciej Zowczak, 2C

Hanna Ciesielska, 2D

Jakub Klimowicz, 3B

Joanna Kobieracka, 3A

Jacek Łuczyński, 3G

Rafał Milewski, 2F

Joanna Wielichowska, 2A

Mikołaj Golema, 2B

 

● Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym

Jacek Łuczyński, 3G – Laureat

Dorian Duda, 3C – Finalista

Hubert Sarżyński, 2C – Finalista

Jędrzej Stępniowski   – uczestnik etapu centralnego,
zwycięzca Konkursu Oratorskiego

Rafał Skibicki, 1B

Przemysław Katarzyński, 2E

 

● Olimpiada „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”

Adam Szczepaniec, 1A – Laureat III miejsca

Anna Stankowska, 2B

Aleksander Pawul, 1F

Dorian Duda, 3C

 

● Olimpiada Mediewistyczna

Przemysław Katarzyński, 2E – etap centralny

 

● Olimpiada Wiedzy o Prawie

Dorian Duda, 3C – Laureat

Jacek Łuczyński, 3G – Finalista

Kaja Borzemska, 2C – etap centralny

Przemysław Jadłowski, 1B

 

Konkurs “Bliżej Europy":

Dorian Duda, 3C – I miejsce

Jacek Łuczyński, 3G – II miejsce

 

Olimpiada Wiedzy o Integracji Europejskiej

Dorian Duda, 3C

Przemysław Katarzyński, 2E

 

Europejska Olimpiada Społeczno-Prawna

Natalia Sajnowicz

 

Konkurs „My w Europie”

Mikołaj Golema, 2B – finał

 

Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim

Maksymilian Puzio, 2B

Joanna Wielichowska, 2A

Magda Wiązek, 2A

● IV Międzynarodowy Konkurs Historyczny "Śląskie Zamki i Pałace"

Nikola Woźniak, 2D – I miejsce

 

 

*** BIOLOGIA ***

● Konkurs Wiedzy O Gatunkach Ginących we Wrocławskim Zoo:

Dominika Rożnowska, 2G – II miejsce

Paulina Orzeł, 2G – II miejsce

Klaudia Kornalska, 2G

 

● Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Kamila Żelazna, 3F – II miejsce

 

● Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

etap wojewódzki:

Kamila Żelazna, 3F

Ewa Szulc, 1B

 

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

etap wojewódzki:

Łukasz Kilian, 2G

Paulina Orzeł, 2G

Justyna Pitucha, 2G

 

Olimpiada Biologiczna

Jakub Dynia, 3E – etap wojewódzki

 

 

*** GEOGRAFIA ***


● Olimpiada Geograficzna

Marcin Szlacheta, 3D – Finalista

Rafał Milewski, 2F – etap okręgowy

Anna Kopeć, 3C – etap okręgowy

Marta Sabatowska, 2E

Zuzanna Stogowska, 2G

 

● Konkurs Geografii Polski „Romer”

Marcin Szlacheta, 3D – etap II

 

*** MATEMATYKA ***


● Alfik Matematyczny

Artur Rutkowski, 3F – 16 miejsce w woj. dolnośląskim (46 w kraju)

 

*** FIZYKA ***


● Olimpiada Fizyczna

Arek Jędrzejewski – Finalista

 

● Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko”

Arek Jędrzejewski – I miejsce

 

Studium Talent (Instytut Fizyki Politechniki Wrocławskiej)

Arek Jędrzejewski – ocena celująca

 

Wrocławski Konkurs Fizyczny

finał:

Arek Jędrzejewski

 

 

*** PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ ***


Olimpiada Przedsiębiorczości, VI edycja

etap okręgowy:

Maciej Dzieżyc

Maciej Baj

Marcin Dziedzic

Mikołaj Oleszczuk

Filip Urbaniak

Dorian Duda

Urszula Siemieniako

 

XXIV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Marcin Dziedzic – zakwalifikowany do etapu okręgowego

 

● Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)

Dream Team 12: Aleksander Bardadyn, Aleksander Owczarek, Piotr Gwóźdź, Paweł Diduszko z kl. 1D – II miejsce na Dolnym Śląsku (47 w kraju)

***RELIGIA ***


Olimpiada Biblijna

Kamila Silwanowicz – IV miejsce

 

● Ogólnopolska Olimpiada Jana Pawła II

Marcin A. Owczarek, 1D – Laureat

Luiza Piechura, 2A – Finalistka

Weronika Sacharewicz, 3E – Finalistka

 

→GALERIA MISTRZÓW